راهنمای استفاده از ابزارهای رویدادهای برخط

Picture of بیژن آریانا

بیژن آریانا

پژوهشگر دانشگاه فن آوری چالمرز

رویدادهای برخط زاین به کمک بن‌سازهٔ 8×8 برگزار می‌شود. ما اکیداً توصیه می‌کنیم با رایانه و مرورگر به رویداد ما بپیوندید. بهتر است، قبل از رویداد، نگاهی به ویدئوی طرز کارش بیندازید. برای این منظور، نیازی به ورود به آن سامانه (لاگین کردن) ندارید؛ کافی است به نشانی زیر بروید و بر روی «Start meeting» کلیک کنید.

https://meet.jit.si/

در طول کارگاه، هم‌زمان با استفاده از 8×8، که امکان گفت‌وگو را با دیگر حاضران در کارگاه فراهم می‌کند، از گوگل جم‌بورد (Google Jamboard) هم برای انجام فعالیت کارگاهی استفاده می‌کنیم. این ابزار همانند یک تخته‌سفید مجهز عمل می‌کند و کار با آن ساده است. می‌توانید این ابزار را در نشانی زیر امتحان کنید. برای این منظور، لازم است با حساب کاربری گوگل (جی‌میل) وارد شوید. آنگاه، با فشردن کلید «+» سمت راست پایین صفحه، یک برگهٔ کاری جدید در اختیارتان خواهد بود.

https://jamboard.google.com/

لطفاً برای حل مشکلات احتمالی و تماس‌های ضروری بین برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در رویداد، به گروه تلگرامی زیر بپیوندید. اگر در طول رویداد با مشکل فنی روبه‌رو شدید، یا به هر دلیل یکی از ابزارها قابل‌استفاده نبود، از این طریق با برگزارکنندگان در ارتباط خواهید بود.

https://t.me/joinchat/vJOrNlwr1uI2NjVk/


ضمناً ضروری است با نام و نام خانوادگی‌تان، که هنگام ثبت‌نام وارد کرده‌اید، به رویداد بپیوندید و ویدئو و صدابَر (میکروفون) خود را تا پیش از شروع کارگاه قطع کنید.


پی‌نوشت: اگر به هر دلیلی با تلفن همراه یا رایانک (تبلت) به رویداد می‌پیوندید ــ که البته به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم ــ حتماً هر سه افزونهٔ «8×8»، جیتسی (Jitsi)، و همچنین جم‌بورد (Jamboard) را پیش از رویداد نصب کنید.

نشانی این افزونه‌ها در گوگل‌پلی:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.jitsi.meet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eght.meetings

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.jam

و در اپ‌استور:

https://apps.apple.com/us/app/8×8-meet/id1473422060

https://apps.apple.com/us/app/jitsi-meet/id1165103905

https://apps.apple.com/us/app/jamboard/id1143591418

این مطلب را هم‌رسانی کنید:

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو